Valgresultater 2019

Klikk for stort bilde Her kan du lese valgprotokollen for kommunestyrevalget 2019. (PDF, 268 kB) 
I den finner du bl.a. oversikten over kommunestyremedlemmer og varaer for perioden 2019-2023 (PDF, 3 MB)samt oversikten over kandidatenes personstemmer og slengere (PDF, 4 MB) (personstemmer fra velgere som har stemt på et annet parti).

 

Mer info finner du på valgresultater.no

 

Dette er partienes nyvalgte kommunestyremedlemmer og varaer:

Fremskrittspartiet:

To representanter: John Brungot og Nils Arne Haldorsen

Varaer: Anne Elisabeth Østreng, Per-Helge Aurdal, Øystein Ustvedt, Sigve Tingvik, Jonny Jørgensen

 

Rødt: 

Fire representanter: Olga Papalexiou, Geir Christensen, Helge Ragnvald Seeser-Hoff, Efthimios Karantonis

Varaer: Heide Anne Andresen, Yasminka Markovska, Siri Harr Steinvik, Siw Arnesdatter Kvam, Tuva Kathinka Dorethea Hennum, Jo Alfred Ozias Ford Kolltveit, Asbjørn Øverås

 

Miljøpartiet De Grønne:

Fire representanter: Øyvind Solum, Stefan Norris, Eivind Hoff-Elimari, Matilde Riveros Laumb

Varaer: Ruth Lothe, Hildegunn Solbø, Helene Spørck Sundt Hoel, Kaisa Ramona Hautala, Kristin Eriksen, Vidar Sæbjørnsen, Gisle Rebnord Totland

 

Høyre:

Seks representanter: Erik Adland, Trude Thorsdatter Evensen, Torbjørn Sætre, Jørn G. Bertelsen, Tage Slind Jensen, Tor Lindberg

Vareaer: Christian R. Sundelin, Beate Fahre, Linda Johnstone Sørensen, Tine Richardsen, Kjeld Bagh Christensen, Ole M. Stangeland Jota, Sander Christoffer Donjem, Gørill Husby Moore, Arne Kyrkjebø

 

Senterpartiet:

To representanter: Paul B. Simmons, Trond Bjærke

Varaer: Eystein Ruud, Heidi Paulsen, Finn Øivind Granerud, Simen Solberg, Håkon Galby

 

Sosialistisk Venstreparti:

Fire representanter: Claudia Behrens, Marie Lund Alveberg, Mari Bjørnsdotter Vinjar, Øystein F. Wennersgaard

Varaer: Vanja Svendsen, Christian Hintze Holm, Christin Rødvik-Hansen, Grete Maus, Arnt Even Hustad, Ida Marie Holm

 

Arbeiderpartiet:

Seks representanter: Truls Wickholm, Cathrine Kjenner Forsland, Jørgen Lorentzen, Roger Sollied Johansen, Ingrid B. Hamnes, Lara Rashid

Varaer: Abobakar Rashid Mostafa, Berit Tidemann Rønning, Sven Ivar Høvik, Pål Breen, Marianne Evensen, Jan Kristian Balstad, Maria Aavitsland, Petter Moen, Bjørn Askautrud

 

Venstre:

To representanter: Thomas Stangeby, Anne Berit Smørås

Varaer: Martin Apenes, Gaute Voigt-Hanssen, Knut Jørgen Kopperud, Gunn Almås Parmann, Kjersti Klouman Høiner

 

Kristelig Folkeparti:

En representant: Henning Korsmoe

Varaer: Jon Anders Anmarkrud, Tommy Tollefsen, Kari-Anne Høybråten Småland, Turid Øyna

Fant du det du lette etter?