Her følger litt informasjon om hva som skal skje videre, og hvordan vi gjennomfører medvirkning etter teamenes presentasjoner midtveis i parallelloppdraget.
Tidslinje
‘Åpent’ møte
Teamene skal presentere sine tanker, skisser og ideer så langt i tre separate digitale presentasjoner som legges ut på kommunens nettside på ettermiddagen 14.april. Presentasjonene og annet materiell teamene vil vise frem nå (tegninger, beskrivelser og annet) vil bli liggende tilgjengelige på kommunens nettside.
I etterkant har vi invitert hvert team til separate livesesjoner på 45 minutter, der de som vil kan stille spørsmål på direkten via en chatfunksjon. Disse møtene vil foregå via programvaren Zoom og avholdes som et webinar. Koblingen til webinaret legges ut på kommunens nettside og på kommunens facebookside.
Tidspunkt for livesesjonene er som følger:
• Team Lie Øyen onsdag 15.april kl. 18:00 – 18:45
• Team Spol mandag 20.april kl. 18:00 – 18:45
• Team Jaja tirsdag 21.april kl. 18:00 – 18:45
I tillegg til dette oppfordrer vi alle interesserte innbyggere til å sende inn innspill etter presentasjonene på e-post (tangen.sentrum@nesodden.kommune.no).
Workshop
Hensikten med fokusgruppene er å samle noen nøkkelpersoner til å jobbe mer målrettet med ulike tema. Vi har etablert fire digitale fokusgrupper som arbeider med følgende tema:
• Skole i sentrum
• Liv i sentrum
• Sentrum, et sted der Nesodden møtes
• Strategisk eiendomsutvikling i sentrum
Fokusgruppene er satt sammen bredt og består av representanter fra, skoler, politiske råd, kommunen, næringslivet, interessegrupper og representanter for grunneiere innenfor området. Fokusgruppene har allerede hatt et digitalt møte og diskutert problemstillinger fra sine synspunkt, og skal ha ett eller to digitale møter i etterkant av teamenes presentasjoner. Innspill fra fokusgruppene sendes til teamene, som de tar med videre i arbeidet. Sannsynligvis vil flere i fokusgruppene også komme med innspill på ‘vanlig måte’ , da det er mange som har flere hatter på i en slik prosess som dette.
Vi håper og tror denne løsningen vil fungere godt, og at vi får gjennomført midtveisseminar og brukermedvirkning med minst like god kvalitet og gode resultater som vi håpet å oppnå med et fysisk seminar.
Frist for innspill etter midtveisseminaret er 24.april.
Vel møtt digitalt over påske!
Med vennlig hilsen
Nesodden kommune planavdeling